Veronika (-17,5 kg): „Už sa nehanbím postaviť pred zrkadlo aj v plavkách.“

Dnes ťa čaká ďalší úžasný príbeh našej fitshakeráčky Veroniky 😊. Čím všetkým si prešla? Ako sa naučila pravidelne stravovať, a aj to, aké výsledky jej snaha priniesla, si môžeš prečítať hneď teraz 😊.

Veronika, vaša premena sa začala už skôr. Kedy ste sa rozhodli začať cvičiť a tým zmeniť aj svoju postavu 😊?

Ako malá som nikdy nebola útle dievčatko. Musela som si dávať pozor, koľko čoho zjem. Sem-tam som chcela chudnúť pomocou diéty, ale nikdy som to nedotiahla. Cvičenie som vtedy nezaraďovala.

Počas druhého tehotenstva a hlavne potom som začala viac a viac priberať. Až som sa dostala v októbri 2018 na váhu 88,3 kg. Vtedy som si povedala:

A UŽ DOSŤ. Už som sa nechcela blížiť k 90 kg.

A čo je hlavné, začala som lenivieť, bola som viac a častejšie mrzutá, každá hocijaká maličkosť ma vedela rozčúliť. Často ma bolievala hlava.

Aby som sa nejako nakopla, začala som s 28-dňovou detoxikačnou metódou podľa Antónie Mačingovej. A schudla som prvých 7 kíl. To ma motivovalo viac. A keď som s touto metódou prestala, váhu som si síce udržala, ale nebola som sama so sebou spokojná. A keď hmotnosť začala stúpať, zase som držala tú jej metódu. A takto to kolísalo. Nevravím, že jej recepty boli zlé, niektoré varím doteraz, lebo mi chutia a sú jednoduché, ale pochopila som, že to nie je moja cesta.

Až v septembri minulého roka som si pri synovi, keď večer zaspával, uvedomila, že držím v ruke mobil a pozerám sociálne siete miesto toho, aby som si zacvičila. A tak som vtedy išla do toho naplno. Vďaka úžasným babám Peťke a Lucke z Instagramu, ktoré dávali výzvy a ponúkali cvičenia zadarmo, som s nimi začala cvičiť aj ja. A takto sa to začalo.

Po nejakom čase a už nejakých kilách dole ste sa pridali do výzvy do plaviek. Čo ste od nej čakali? Splnila vaše očakávania?

Prihlásila som sa do výzvy predovšetkým preto, lebo moja váha a miery začali stagnovať. Postupne som strácala motiváciu. Začala som mať strach, že zase do toho spadnem a priberiem.

Hľadala som preto niečo nové. A v tej chvíli sa mi niekde zobrazila výzva od Fitshakeru. Povedala som si, že idem do toho, že to skúsim aj ja. Chcela som sa predovšetkým nakopnúť a fascinovali ma tréneri plní optimizmu a energie.

Moje očakávania, že ma to začne baviť a vráti mi to chuť do cvičenia, sa naplnili.

A že sa váha a miery zase začali hýbať, aj keď nie veľa, bolo pre mňa ako čerešnička na torte. A čo ma ešte najviac potešilo? Že v rámci výzvy som vyhrala 6-mesačný fitkoučing s úžasným Martinom Tothom. Pretože ja ako nepočujúca sa neviem zamerať na povzbudenia od trénerov Fitshakeru popri cvičení, aj keď z nich vyžaruje tá energia. A práve Martin ma svojimi radami a úžasnou motiváciou poháňa vpred.

Užili ste si každodenné cvičenie? Bol harmonogram zostavený tak, aby vás cvičenie bavilo, chudli ste, ale aj stíhali regenerovať telo pomocou jogy 😊?

Každodenné cvičenie počas plavkovej výzvy som si náramne užila. Cvičenia boli zostavené tak pestro, že som sa vždy tešila na ďalší deň, čo ma čaká. Niektoré cvičenia boli ťažké, ale na konci bol ten úžasný pocit, že som to dotiahla do konca. Niekedy som mala pocit, hlavne pri trénerke Di a jej ladných pohyboch, že som nemotorná. Ale zase ma fitkouč Martin ubezpečil, že jej úspech v tejto oblasti nie je moje zlyhanie, že ju mám brať ako inšpiráciu.

Trošku mi chýbali pri jednotlivých videách titulky, čo sa tam rozpráva. Ale tréneri boli skvelí, vyžarovala z nich energia, a cviky ukazovali tak, že som vedela, ako ich mám robiť. Len s jogou som sa nevedela úplne stotožniť. Nemohla som si jednoducho zavrieť oči, dýchať a robiť pritom nejaký cvik, musela som si vždy oči otvárať a zatvárať, aby som vedela, čo nasleduje. Nepočujem totiž slová, ktoré sa tam vyslovia. Ale nevadí, vždy som po joge z Fitshakeru jednoducho ľahla, na takých 5 minút zavrela oči a pomaly dýchala.

Strava je veľmi dôležitá. Bolo to tak aj u vás? Zmenili ste stravovacie návyky? Čo nové ste sa vďaka nim naučili? Čo ste z jedálnička vyradili a čo, naopak, pridali 😊?

Áno, strava je naozaj dôležitá. Aj keď u nás bol a je trochu problém. Popri dvoch deťoch, manželovi a babičke som sa rozhodla, že si musím stravu zmeniť, a to tak, že si ju upravím hlavne u seba. Spočiatku som sa držala tých receptov, ktoré som čerpala z internetu, sociálnych sietí či z kníh. Samozrejme, nie všetky recepty mi vyhovovali, ale o tom je cesta, hľadať a nájsť recepty, ktoré mi vyhovovali a boli môjmu zdraviu prospešné.

Postupne som sa naučila stravovať 4x denne. Všetci si dáme to isté, len ja si dám menšiu porciu, pridám viac zeleniny alebo niečo na tanieri vynechám.

U mňa bol najväčší problém, že som rada zobkala popri jedlách, dojedala som aj zvyšky po synovi. S týmto som musela prestať. Milujem sladké, rada som ho jedávala po večeri alebo po obede ako dezert. Teraz som sa naučila sladké zaradiť predovšetkým ako olovrant a na raňajky.

A postupne som sa naučila meniť nezdravé sladké za zdravšie verzie, až som bola sama prekvapená, že mi to chutilo viac.

Naučila som sa aj to, že keď niekam s rodinou idem, napríklad na kúpalisko, miesto toho, aby som niečo kupovala v bufete, som si niečo prichystala. Napríklad naposledy som pripravila chladené jogurtové poháre s ovocím. Bolo to úžasne osviežujúce, všetkým to chutilo, hlavne deťom, a zároveň som inšpirovala ostatných, s ktorými sme tam boli.

Babička sa mi doteraz smeje, že ako malá som zelené v jedle neznášala a teraz zelenú „trávu“ (ako tomu hovorí) mám skoro na každom tanieri 😄. A vďaka tomu, že som zmenila svoje stravovacie návyky, som zistila, ako môže byť jedlo také pestré, chutné a oku lahodiace. Rada každé jedlo aranžujem a vždy sa potom teším, keď ho vychutnám.

Z jedálnička som prakticky nič nevyradila, len som sa naučila správne kombinovať alebo použiť zdravšie suroviny. A keď som mala chuť na zákusok z cukrárne, radšej som si upiekla doma a použila lepšie ingrediencie.

Keď sa obzriete do roku 2018, ako sa líši váš pocit pri pohľade do zrkadla od toho, ako sa vidíte teraz 😊? Ako sa vaše pocity zmenili vďaka vašej premene?

Jejda, ako som ja ten pohľad do zrkadla vtedy neznášala, a takisto som fotila radšej rodinu ako seba. Teraz je to asi naopak 😊. Ale nie, nestala sa zo mňa narciska, ale už sa nehanbím postaviť pred zrkadlo aj v plavkách.

A úžasné je aj to, že v obchode si vyberiem to, čo sa mi páči, a nie to, čo mi zakryje faldíky.

A ako som sa tešila, keď som svoje obľúbené šortky po dvoch rokoch našla v obchode o 2 čísla menšie a sadli mi ako uliate. Ten pocit je neopísateľný. Len teraz sa bojím, že vykúpim všetky obchody, pretože mi „všetko“ sedí 😄. Najväčšiu radosť mám z toho, že ma prestala bolievať hlava, už ma nič tak nerozhádže, som plná energie, kondíciu mám lepšiu a som silnejšia. A to, že tak pôsobím aj na deti a manžela, je pre mňa najdôležitejšie.

Schudnúť a tým zmeniť postavu, to nikdy nepríde zo dňa na deň. Ako by ste motivovali ženy, ktoré sa na túto cestu vydali tiež, ale majú problém vydržať?

Schudnúť je podľa mňa ľahké, ale vydržať a formovať postavu je už ťažšie. Pochopila som, že je to beh na dlhšiu trať. Treba však naozaj chcieť a ísť za tým. Všetko je v hlave.

Žienkam chcem odkázať, aby sa nevzdávali. Ak už budú mať toho dosť, nech sa zamyslia a povedia si, kde je chyba, prečo sa chcú vzdať, možno to je niečo, čo im nevyhovuje, treba hľadať, čo by im viac sedelo, ako by to mohli urobiť. Cesta, ktorou ideme, nie je vždy rovná. Vždy sa vyskytnú nejaké prekážky. A tie nie sú na to, aby sme nad nimi bedákali. Sú na to, aby sme ich zdolávali. A po ich prekonaní sme potom silnejší.

 

zdroj: https://fitshaker.sk/veronika-175-kg-uz-sa-nehanbim-postavit-pred-zrkadlo-aj-v-plavkach?fbclid=IwAR2uo3yiu5hDfnQF6KJh8VzDG8CzRCoLYrQbTr9cEtaQuX4n7TUiCes1reY

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.