Renáta stojí za začlenením nepočujúcich zamestnancov do spoločnosti Amazon

„Na začiatku sme netušili do čoho ideme a začalo nám to dochádzať až v momente, keď sme sa dostali bližšie k ich kultúre,“ spomína Renáta na začiatky začlenenia nepočujúcich zamestnancov do spoločnosti Amazon.

V rámci jej pôsobenia na pozícii Senior HR Business Partner, je to práve ona, kto má na starosť projekty týkajúce sa rozmanitosti a začlenenia a tak budovanie sociálneho cítenia firemnej kultúry reverzného centra Amazon v Seredi.

Prvé kroky ju zaviedli na finančné oddelenie

Po štúdiu ekonomiky a manažmentu na univerzite v Nitre, Renátine kroky viedli na finančné oddelenie. „Vždy som si myslela, že budem tá, ktorá robí účtovníctvo a finančné analýzy,“ opisuje Renáta svoje profesionálne začiatky. Keď v roku 2016 videla, že Amazon stavia logistické centrum v Seredi ešte netušila, že pri jeho otvorení v 2017 bude stáť medzi prvými dvadsiatimi zamestnancami spoločnosti.

„Teraz to už bude siedmy rok, čo som v Amazone a  momentálne robím prácu, ktorú milujem, pretože viem, že v ľudských zdrojoch som sa našla,“ vysvetľuje Renáta, ktorá sa za 7 rokov vypracovala až do jej súčasnej pozície na Senior HR Business Partner a dodáva:

„Vďaka Amazonu som pochopila, že sa môžem učiť, rozvíjať sa a nachádzať to v čom som dobrá. Som vďačná, že mám okolo seba skvelých kolegov, s ktorými spoločne môžeme prinášať iniciatívy a naše vedenie nám na ne dáva priestor a možnosti.“ 

 

Pomáha so  začlenením nepočujúcich zamestnancov

Renáta sa neustále snaží rozvíjať. Riadi sa totižto mottom: „Každý deň je nový začiatok“. Dalo by sa povedať, že dnes je v rámci spoločnosti nositeľkou rozmanitosti a začlenenia. V tejto oblasti si Renáta, ako sama hovorí, našla svoje poslanie.

V rámci programu „Amazon dáva dobrovoľníkov“ pomohla nastaviť pravidelné organizovanie dobrovoľníckych aktivít lokálne a zabezpečila vzájomné prepojenie dobrovoľníckej organizácie a zamestnancov Amazonu tak, aby si zamestnanci mohli počas pracovnej doby vybrať aktivitu a pomáhať komunite.

V roku 2022 sa podieľala na spustení projektu začlenenia nepočujúcich v distribučnom centre Amazon v Seredi, a práve ona, pravidelne komunikuje s Trnavskou Asociáciou Sluchovo Postihnutých (TASPO) a pomáha riešiť všetky záležitosti s týmito zamestnancami.

„Až keď sme porozumeli ako nepočujúci fungujú a to, že rozumejú písanému textu a vedia si ho interpretovať nie je automatické, sme mohli nastaviť mechanizmy tak, aby im rozumeli,“ vysvetľuje Renáta a podotýka, že prvé stavebné jednotky so začleňovaním nepočujúcich zamestnancov jej pomohol vytvoriť tím z Českej republiky, ktorý s touto problematikou mal už dlhšie skúsenosti.

Vďaka Amazonu robí to, čo ju napĺňa

Amazon Renáte umožnil využiť svoju cieľavedomosť v prospech pracovnej komunity. Dynamickosť pracovnej pozície vyrovnáva kreatívnym hobby a vo voľnom čase sa venuje líčeniu. Náplň svojej práce vníma ako životné poslanie a váži si, že jej úlohou nie sú iba biznisové ciele, ale aj vedenie sociálnej zodpovednosti spoločnosti.

„Za tie dva roky sa nám možno podarilo urobiť niekomu život lepším v tom zmysle, že si našiel prácu, a že pochopil možno práve tú rozmanitosť a začlenenie do pracovného kolektívu,“ uzatvára Renáta.

 

zdroj: https://www.startitup.sk/renata-stoji-za-zaclenenim-nepocujucich-zamestnancov-do-spolocnosti-amazon/

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.