Župa otvára možnosť očkovania pre zdravotne ťažko postihnutých.

“Záleží nám na tom, aby sme pomohli tým, ktorí sú najviac ohrození koronavírusom. Preto sme vytvorili možnosť pre ťažko zdravotne postihnutých prihlásiť sa do zoznamu náhradníkov o očkovanie,” uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Prihlásenie je jednoduché. Stačí vyplniť formulár, ktorý je zverejnený TU:
bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici-tzp

“Nemusíte sa ponáhľať, o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie,” vysvetľuje Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. “O presnom termíne očkovania budeme očkovancov informovať e-mailom alebo cez SMS.

Pravidlá používania

1. Zaregistrovať sa môžu len držitelia preukazu ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP).
2. Systém slúži len pre obyvateľov Bratislavského kraja (okresy Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec).
3. Systém nie je náhradou oficiálnej registrácie cez stránku Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Ministerstva zdravotníctva SR. Aj po registrácii do tohto systému Vám odporúčame registrovať sa na riadny termín na stránke vakcinacia.nczisk.sk.
4. Tento systém slúži na registráciu do zoznamu náhradníkov, ktorý Bratislavský samosprávny kraj využije v prípade, že sa na očkovací termín nedostavia všetci prihlásení uchádzači, ktorí sa zaregistrovali cez internetovú stránku vakcinacia.nczisk.sk.
5. V prípade, že bude voľný termín na očkovanie zo zoznamu náhradníkov, musí byť zaregistrovaná osoba pripravená bezodkladne sa dostaviť do veľkokapacitného očkovacieho centra v Bratislave (Národný futbalový štadión, ul. Viktora Tegelhoffa 4) spravidla do 60-90 minút od prijatia telefonátu a následnom potvrdení záujemcom.

 

 

zdroj: https://bratislavskykraj.sk/zupa-otvara-moznost-ockovania-pre-zdravotne-tazko-postihnutych/

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.