Mobilná aplikácia Posunkuj HRAvo

Cieľom mobilnej aplikácie „Posunkuj HRAvo“ je uľahčiť rodičom detí s poruchou sluchu komunikáciu s ich deťmi vo veku od narodenia do 6 rokov. Veríme však, že aplikáciu využijú nielen rodičia, ale aj starí rodičia, študenti, odborníci a širšia verejnosť – jednoducho ktokoľvek, kto sa chce lepšie dorozumieť s deťmi alebo s dospelými s poruchou sluchu.

Keďže je o posunky medzi rodičmi veľký záujem a mnohí sa ich nemáte odkiaľ učiť, rozhodli sme sa spustiť už teraz prvú verziu pre Androidy, ktorú budeme postupne ešte upravovať. Až po “vychytaní múch” bude aplikácia umiestnená na Play Store. Súčasnú verziu si môžete stiahnuť kliknutím na tento link . Následne sa vám do mobilu stiahne súbor s Názvom “Posunkuj HRAvo.apk”, ktorý je označený ikonkou červených rúk so srdiečkom. Najdete ho v downloade, čiže tam, kde sa vám sťahujú všetky súbory z webu. Po otvorení tohto súboru sa vám nainštalujú posunky priamo do mobilu.

Čo v aplikácii nájdete už teraz:

  1. Slovník, v ktorom je viac ako 800 posunkov, ktoré môžete vyhľadávať podľa jednotlivých písmen abecedy (umiestnené sú napravo od postavičiek dieťaťa a rodiča).
  2. Posunky rozdelené do tém, o ktorých s deťmi hovoríme počas každodenného života.
  3. Možnosť zaznačiť si, aké posunky ste sa naučili vy aj vaše dieťa.

Výhodou aplikácie je, že si môžete stiahnuť všetky videá s posunkami do mobilu. Vďaka tomu si môžete vyhľadať neznáme slovíčko kedykoľvek to potrebujete, a to bez nutnosti neustáleho pripojenia k internetu.

Vydavateľom aplikácie je občianske združenie Infosluch (www.infosluch.sk), ktorého cieľom je vzdelávať rodičov aj širšiu verejnosť o poruche sluchu, výchove, rozvoji a komunikácii s deťmi s poruchou sluchu. Našim cieľom je zároveň poskytovať bezplatnú ranú intervenciu rodinám s deťmi s poruchou sluchu v ranom veku v domácom prostredí. Za vznik aplikácie vďačíme skvelým a ochotným programátorom z firmy Bel Air, s.r.o. , všetkým vám, ktorí ste nám darovali dve percentá z dane a Nadácii Pontis (nadačný fond Telekom a charitatívny projekt denníka Nový Čas – Srdce pre deti), ktorá vznik aplikácie podporila finančne.

Ak zistíte v aplikácii chyby, alebo budete mať nápad, čo by ju ešte mohlo vylepšiť, napíšte nám na infosluch@yahoo.com

Aplikácia je dostupná zdarma, ak však chcete podporiť prácu OZ Infosluch finančným darom, môžete tak urobiť na nasledovnom účte SK35 0200 0000 0022 4682 8456. Ďakujeme  :-) .

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.