CEO spoločnosti Apple, Nyle DiMarco Navštívte študentov nepočujúcich v meste Fremont, diskutujte o technike a prístupnosti

Študenti na Kalifornskej škole pre nepočujúcich na 91 akrov Fremont areáli sa naučili ako naprogramovať drone na lietanie pomocou programovacieho jazyka kódovania Apple

Herec, model a aktivista pre nepočujúcich ľudí Nyle DiMarco spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Apple Tim Cookom prekvapili študentov nepočujúcich vo Fremontu vo štvrtok ráno, aby diskutovali o technológiách a ako môžu pomôcť deťom so zdravotným postihnutím.

Študenti na Kalifornskej škole pre nepočujúcich z 91 akrov Fremont campus boli vyučovaní ako naprogramovať drone na lietanie pomocou kódovacieho jazyka Apple, Swift.

Návšteva sa zhoduje s dňom globálneho prístupu k informovanosti o prístupe 17. mája a Apple hovorí, že spolupracuje s CSD a školami v celej krajine, aby študentom so zdravotným postihnutím priniesol prístupné kódovanie pomocou učebných osnov spoločnosti Apple Every One Can.

„Apple poslaním je čo najviac sprístupniť produkty,“ povedal Cook.

Kalifornská škola pre nepočujúcich Clark Brookeová povedala: „Sme nadšení, že sme naštartovali partnerstvo s Apple. Tento program je skvelý spôsob, ako priniesť do života myšlienky a predstavivosť našich študentov nepočujúcich prostredníctvom kódovania a zároveň budovať základy pre budúce kariéry v oblasti vývoja a technológie softvéru. “

DiMarco, prvý nepočujúci, ktorý získal americký model Next Top Model, hovoril so študentmi a bol rozhovorom s Talon News v škole.

„Z môjho pohľadu ako hluchý človek povzbudzujem ľudí, aby sa učili kód, urobia ich trojjazyčnými, budú vedieť angličtinu, ASL a kódovanie,“ hovorí DiMarco v ASL.

DiMarco je tiež signatárom a advokátom aplikácie ASL – mobilnej aplikácie, ktorá vyučuje americký znakový jazyk.

Mnohí študenti mali na sebe čierne a oranžové, pretože vo štvrtok v škole sú „Oranžové a čierne dni“, kde deti a fakulty vykazujú školský duch a hluchú hrdosť.

Jedna študentka Zahra Chauhanová uviedla, že táto návšteva skutočne motivovala študentov. Keď niekto pozrie, aby sa podobal DiMarcovi, „Máme pocit, že môžeme urobiť čokoľvek,“ povedal Chauhan.

V školách má CSD približne 400 študentov vo veku od 3 do 21 rokov. Študenti s hluchými zvukmi z 46 krajov v severnej Kalifornii, ktorí spĺňajú kritériá oprávnenosti a sú odkázaní svojou miestnou školskou obcou, môžu navštevovať CSD.

Technologický reportér spoločnosti NBC Bay Area Scott Budman prispel k tejto správe.

video: kukni na to: www.nbcbayarea.com/…2945671.html

Herec, model a aktivista pre nepočujúcich ľudí Nyle DiMarco spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Apple Tim Cookom prekvapili študentov nepočujúcich vo Fremontu vo štvrtok ráno, aby diskutovali o technológiách a ako môžu pomôcť deťom so zdravotným postihnutím. Píše Scott Budman.

(Uverejnené vo štvrtok 17. mája 2018)